KONGE TARİHİ
20-24 Nisan 2016

KONGRE MEKANI
Kervansaray Lara Hotel, Antalya, Türkiye


SİMULTANE ÇEVİRİ
Kongre süresince Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe simültane çeviriler tüm oturumlar için sağlanacaktır.

RESMİ DAVET MEKTUPLARI
Talep edildiği takdirde, kongre organizasyon şirketi Burkon Turizm & Kongresi, Bursa, Türkiye tarafından davet mektupları gönderilir.

SUNUM ÖZETLERİ
• Kongrede sözel ve poster bildiri olarak sunulabilecektir.
Poster sunumları 70 cm (genişlik) x 90 cm (yükseklik) boyutu ile hazırlanmalıdır
Sözlü sunumlar 8 dk. konuşma 2 dk. tartışmadan oluşacak şekilde toplamda 10 dk. olarak hazırlanmalıdır.
• Sunumlar TAP'ın resmi yayını olan, Klinik Psikofarmakoloji Bülteni’nde yayınlanacaktır.

SPONSORLUK & SERGİ STANDLARI
Kongre sponsorluk ve sergi standları için fırsatlar sunmaktadır. Stand ve sponsorluk rezervasyonları, destek miktarı ve başvuru sırası ilkesine göre yapılacaktır. Sponsorluk/sergi alanı ayırmak için lütfen kongre organizasyon sekreterliğine başvurunuz: secretariat@psychopharmacology2016.org

VİZE
Kongre öncesinde Türkiye'ye seyahat için vize gerekli olup olmadığını lütfen gözden geçiriniz. Çoğu Avrupa ülke vatandaşları Türkiye’ye vizeden muaftır. Pasaportlarınızın kongre bitimine dek geçerli olması gereklidir. Vize yönetmeliklerine tabi ülkelerin vatandaşları için, vize işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla pasaport denetiminden önce geliş salonunda vize sayaçları yer alır. Vize işlemleri ve vize gereken ülkeler ve ücretlendirme için lütfen buraya tıklayınız.

KİŞİSEL SİGORTA
Kongre Organizasyon Komitesi, kongre sırasında ya da bitiminde toplantı katılımcılarına ait kişisel yaralanma, kayıp ya da hasarlar konusunda sorumluluk kabul etmez. Lütfen kendi sigortanızın geçerliliğini denetleyiniz.

ANTALYA
"Attalos evi" anlamına gelen Antalya’nın, Attalos II tarafından kurulmuş olduğuna inanılıyor. Geleneklere göre, MÖ ikinci yüzyılda Bergama kralı Attalos II "Yeryüzünde Cennet"i bulmaları için adamlarına emir verdi. Geniş bir arama sonrasında Antalya bölgesini buldular. Attalos kente “Attaleia” adını verdi, daha sonra Türkçe'de Adalia ve Antalya olarak yerleşti. Bizans İmparatorluğu döneminde episkoposluk merkezi kabul edilen Attalia, 13 yüzyılda Türkler tarafından ele geçirildikten sonra kent olarak büyük ilerlemeler kaydetti. Modern kent, antik yerleşim bölgesinde kurulduğu için geçmiş ve şimdiki zaman bu kentte büyük bir uyum içindedir.

Bölgenin arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde Antalya’ya ‘Türkiye sahillerinin Rivierası’ denir. Güneş, deniz, doğa ve tarih Akdeniz'in en temiz kıyılarına sahip bu beldede harika bir tatil için gerekli donanıma sahiptir. Kentin 630 km uzunluğundaki kıyısı, antik şehirler, limanlar, anıt mezarları ve plajlar, tenha koyları ve kentten kolayca erişilebilir olan yemyeşil ormanları ile eşsiz bir bütünlük oluşturur.

Palmiye bulvarları, uluslararası üne sahip marinası ve geleneksel mimari ile eski kale Antalya’ya modern bir kent ve seçkin bir turizm merkezi olma olanağını sağlar. Otelleri, restoranları, barları, gece kulüpleri ve mağazaları yanı sıra, kent aynı zamanda uluslararası plaj voleybolu, triatlon, golf turnuvaları, okçuluk, tenis, kano, futbol gibi spor etkinliklerine yıl boyunca ev sahipliği yapar. 1995 yılında açılan Kültür Merkezi, kültür ve sanat etkinlikleri, müzik, tiyatro ve diğer plastik sanat alanlarında etkinliklere ev sahiplüğü yapar. Kaleiçi olarak bilinen Roma surları içinde ana kent alanı çok sayıda müze ve camilere sahiptir. Selçuklu Türklerine ait Yivli Minare, hem Antalya hem de Akdeniz sahillerinin geleneksel sembolüdür.

Bu post-modern Akdeniz kenti turizm ve gelişmiş tarım yanı sıra, 1963 yılından bu yana Türk Sineması için önemli bir etkinlik olan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni barındırmaktadır.


ANTALYA’ YA SEYAHAT
Antalya Uluslararası Havaalanı, Antalya ile Türk Rivierası olarak bilinen Akdeniz kıyıları arasında çok yoğun bir bağlantı kurar. Antalya Uluslararası Havaalanı, uçuş hacmi en büyük havalimanlarından birisidir. 268 havayolu şirketleri direkt ve bağlantılı uçuşlar için 52 farklı ülkeden Antalya'ya gelmektedir. Antalya Uluslararası Havaalanı hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

ANTALYA’YA UZAKLIK
Havaalanına Uzaklık: 13 km (8 mil) / 16 dk. Antalya şehir merkezine uzaklık: 16 km (10 mil) / 27 dk. Havaalanı transfer hizmetleri organizasyon Sekreteryası tarafından sağlanacaktır. Kayıt ve konaklama sayfasını ziyaret ediniz.

İKLİM
Antalya, Akdeniz iklimine sahiptir. Nisan ayı çoğu zaman güneşli, nadiren bulutlu iklimi ile ziyaret etmek için ideal bir zamandır. Nisan ayında Antalya'da ortalama en yüksek sıcaklığı 70 °F/21 °C ve ortalama minimum sıcaklığı 50 °F/10 °C’dır. Arada yağmurlu olabilir, serin bir hava için bu nedenle ince bir ceketle hazırlıklı olmak önerilir.

PARA BİRİMİ
Türkiye'de resmi para birimi Türk Lirasıdır ( / TL). Kredi kartları (Visa, Master Card, American Express vb.) Türkiye'de geçerlidir. Bankalar 09: 00-17:00 arası açıktır ve ATM'ler otellerde mevcuttur. Otel resepsiyonları ve şehir merkezlerinde döviz değişikliği yapılabilir.

TELEFON KODU
Türkiye'nin ülke kodu + 90'dır. 242 Antalya şehir kodudur.

ELEKTRİK
Türkiye'de elektrik 220 Volt’dur.

TÜRKİYE VE ANTALYA HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN
http://www.kultur.gov.tr
http://www.kultur.gov.tr/EN,33149/antalya.html

 

Bilimsel Sekreterya
Caddebostan Mah., Bağdat Cad.,
Birgen İş Merkezi 226/7 34728 Çiftehavuzlar Kadıköy
İSTANBUL/TÜRKİYE
Tel. & Faks: +(90) 216 464 28 88
E-Posta: drtutuncu@yahoo.com
Organizasyon Sekreteryası
Çekirge Cd. No:51/2
Osmangazi - Bursa
Tel.: +(90) 224 233 40 00
Faks: +(90) 224 233 80 00
E-Posta: secretariat@psychopharmacology2016.org
www.burkon.com